AD8510ARZ, Операционный усилитель
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8510ARZ

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
J-FET Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| type | General Purpose Amplifier |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| length | 5 mm(Max) |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 4 mm(Max) |
| factory pack quantity | 98 |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature | +125 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tube |
| product category | Precision Amplifiers |
| series | AD8510 |
| base product number | AD8510 -> |
| current - supply | 2.2mA |
| height | 1.5 mm(Max) |
| number of channels | 1 Channel |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 2.5 mA |
| product | Precision Amplifiers |
| number of circuits | 1 |
| operating supply voltage | 5 V to 15 V |
| supply voltage - max | 15 V |
| supply voltage - min | 5 V |
| amplifier type | J-FET |
| shutdown | No Shutdown |
| current - input bias | 25pA |
| current - output / channel | 70mA |
| gain bandwidth product | 8MHz |
| slew rate | 20V/Вµs |
| voltage - input offset | 100ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | В±4.5V ~ 18V |
| ib - input bias current | 80 pA |
| gbp - gain bandwidth product | 8 MHz |
| sr - slew rate | 20 V/us |
| dual supply voltage | 5 V to 15 V |
| maximum dual supply voltage | 15 V |
| psrr - power supply rejection ratio | 130 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 100 dB |
| minimum dual supply voltage | 5 V |
| en - input voltage noise density | 34 nV/sqrt Hz at+/-5 V |
| voltage gain db | 100.59 dB |
| output current per channel | 70 mA |
| input voltage range - max | 13 V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






