- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент, 1.8V To 5V; Amplifier Case Style:Msop; No. Of Pins:8Pins; Product Range:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices AD8506ARMZ
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:38:15 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Micropower Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 105 dB |
| common mode rejection ratio | 90(dB) |
| dual supply voltage (max) | ±2.5(V) |
| dual supply voltage (min) | ±0.9(V) |
| en - input voltage noise density: | 45 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| gbp - gain bandwidth product: | 95 kHz |
| ib - input bias current: | 10 pA |
| input bias current | 0.01(nA) |
| input offset voltage | 2.5(mV) |
| input type: | Rail-to-Rail |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.5 V |
| maximum input offset current | 0.000005@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-900 mV |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of elements | 2 |
| operating supply current: | 40 uA |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | MSOP-8 |
| package type | MSOP |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002985637 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 100(dB) |
| power supply requirement | Single/Dual |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 110 dB |
| rad hardened | No |
| series: | AD8506 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down feature | No |
| single supply voltage (max) | 5(V) |
| single supply voltage (min) | 1.8(V) |
| single supply voltage (typ) | 3(V) |
| slew rate | 0.013(V/us) |
| sr - slew rate: | 13 mV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply current | 0.04@5V(mA) |
| supply voltage - max: | 5.5 V, +/-2.5 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V, +/-900 mV |
| technology | CMOS |
| type: | General Purpose Amplifier |
| unity gain bandwidth product | 0.095 |
| вес, г | 0.42 |
| voltage gain db: | 120 dB |
| voltage gain in db | 120(dB) |
| vos - input offset voltage: | 2.5 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












