- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
► Купить AD844ANZ в интернет-магазине ООО «Телеметрия».
■ Категория: Усилители – Инструментальные, Операционные, Буферные
★ Цена: 5 700 руб.
Почему выбирают нас:
- ✓ Оригинальная продукция
- ✓ Быстрая доставка по Москве и России
- ✓ Гарантия качества
- ✓ Консультация специалиста
☎ Заказать: +7 (929) 433-44-45
| Основные | |
| вес, г | 1.68 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Through Hole |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| package | Tube |
| package / case | PDIP-8 |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| type | General Purpose Amplifier |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-PDIP |
| length | 9.27 mm |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 7.24 mm |
| pin count | 8 |
| factory pack quantity | 50 |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | Through Hole |
| packaging | Tube |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| series | AD844 |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Through Hole |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | Through Hole |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| standard package name | DIP |
| supplier package | PDIP N |
| base product number | AD844 -> |
| current - supply | 6.5mA |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum power dissipation (mw) | 1100 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±4.5 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Industrial |
| power supply type | Dual |
| typical dual supply voltage (v) | ±12|±5|±15|±9 |
| height | 3.43 mm |
| number of channels | 1 Channel |
| hts | 8542.33.00.01 |
| package height | 3.3 |
| package length | 9.27 |
| package width | 6.35 |
| process technology | BiCOM |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 7.5 mA |
| product | Operational Amplifiers |
| number of circuits | 1 |
| operating supply voltage | +/-15 V |
| technology | BiCOM |
| number of channels per chip | 1 |
| amplifier type | General Purpose Amplifier |
| shutdown | No Shutdown |
| pd - power dissipation | 1.1 W |
| current - input bias | 200pA |
| current - output / channel | 80mA |
| slew rate | 2000V/Вµs |
| voltage - input offset | 50ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | В±4.5V ~ 18V |
| supply type | Dual |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum cmrr (db) | 100(Typ) |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.3@±15V |
| ib - input bias current | 400 nA |
| manufacturer type | High Speed Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.4@±15V |
| gbp - gain bandwidth product | 60 MHz |
| sr - slew rate | 2000 V/us |
| -3db bandwidth | 60MHz |
| dual supply voltage | +/-4.5 to+/-18 V |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 60 |
| psrr - power supply rejection ratio | 108 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 100 dB |
| minimum dual supply voltage | +/-4.5 V |
| typical slew rate (v/us) | 2000@±15V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 2@±15V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 12@±15V |
| minimum psrr (db) | 107.96(Typ) |
| typical settling time (ns) | 100 |
| shut down support | No |
| en - input voltage noise density | 2 nV/sqrt Hz |
| voltage gain db | 1 dB |
| output current per channel | 60 mA |
| in - input noise current density | 12 pA/sqrt Hz |
| 3 db bandwidth | 20 Mhz |
| ios - input offset current | 1.5 uA |
| typical inverting input current noise density (pa/rthz) | 10@±15V |
| vos - input offset voltage | 500 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











