- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементInst Amp Single R-r O/p ¡À18V/36V 8-PIN MSOP T/r / IC Opamp Instr 250KHZ Rro 8MSOP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:17:40 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 250 kHz |
| amplifier type | Instrumentation |
| amplifier type: | Instrumentation Amplifier |
| automotive | No |
| bandwidth: | 250 kHz |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 92 dB |
| current - input bias | 20nA |
| current - output / channel | 10mA |
| current - supply | 85µA |
| development kit: | EVAL-CN0314-EB1Z |
| dual supply voltage: | 2.7 V to 18 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| family | Linear-Amplifiers-Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| gain v/v: | 1 V/V to 1000 V/V |
| ib - input bias current: | 30 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.04@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.2@5V |
| maximum input resistance (mohm) | 1000(Typ)@5V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±18|36 |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| maximum supply voltage range (v) | 30 to 50 |
| maximum voltage gain (db) | 60 |
| maximum voltage gain range (db) | 60 to 75 |
| minimum cmrr (db) | 100 |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.7 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| online catalog | Instrumentation |
| operating supply current: | 90 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 36 V |
| operating temperature | -40°C ~ 85°C |
| output type | Rail-to-Rail |
| package / case | 8-TSSOP, 8-MSOP(0.118", 3.00mm Width) |
| package / case: | MSOP-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8008444191 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pcn assembly/origin | Assembly Site Addition 05/Jan/2015 |
| pcn design/specification | AD8420 Datasheet Update 15/Dec/2014 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product training modules | Common Photodiode Op-Amp Circuit Problems and SolutionsIndirect Current Feedback Instrumentation Amplifier Applications Guide |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 100 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | AD8420 |
| slew rate | 1 V/µs |
| sr - slew rate: | 1 V/us |
| standard package | 50 |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-MSOP |
| supplier package | MSOP |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15|18|24|28 |
| vcm - common mode voltage: | 2.7 V to 36 V |
| вес, г | 0.27 |
| voltage gain db: | 60 dB |
| voltage - input offset | 250µV |
| voltage - supply, single/dual (±) | 2.7 V ~ 36 V, ±2.7 V ~ 18 V |
| vos - input offset voltage: | 250 uV |
| -3db bandwidth | 250kHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












