- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементTemperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Amplifier Case Style:Nsoic Rohs Compliant: Yes |Analog Devices AD8276ARZ
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:17:40 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio | 86 dB |
| dual supply voltage | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V |
| eccn (us) | ear99 |
| factory pack quantity | 98 |
| height | 1.5 mm(Max) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| length | 5 mm(Max) |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input resistance | 80 kOhms at+/-5 V |
| maximum input resistance (mohm) | 0.08(Typ)@±15V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±18|36 |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 0.5(Typ) |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| maximum supply current (ma) | 0.2@±15V |
| maximum supply voltage range (v) | 30 to 50 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 75 to 85 |
| minimum dual supply voltage | +/-2 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum single supply voltage (v) | 2 |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of elements per chip | 1 |
| operating supply current | 0.2 mA at+/-5 V |
| operating supply voltage | 2 V to 36 V |
| package / case | SOIC-8 |
| packaging | Tube |
| партномер | 8002989518 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product | Differential Amplifiers |
| product category | Differential Amplifiers |
| rohs | Details |
| series | AD8276 |
| sr - slew rate | 1.1 V/us |
| standard package name | SO |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply type | Single, Dual |
| supply voltage - max | 36 V |
| supply voltage - min | 2 V |
| type | Difference Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15|18|24|28 |
| вес, г | 0.1 |
| vos - input offset voltage | 200 uV |
| width | 4 mm(Max) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












