AD8223ARZ-R7, Instrumentation Amplifiers Single-Supply, Low Cost Instrumentation Amplifier
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8223ARZ-R7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
INST Amp Single R-R O/P ±12V/24V 8-Pin SOIC N T/R
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:19:14 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Instrumentation Amplifier |
| automotive | No |
| bandwidth | 125 kHz |
| cmrr - common mode rejection ratio | 90 dB |
| dual supply voltage | +/-12 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 1000 |
| ib - input bias current | 12 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage (v) | ±12 |
| maximum input bias current (ua) | 0.025 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.25 5V |
| maximum input resistance | 2 GOhms |
| maximum input resistance (mohm) | 2000(Typ)5V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±12|24 |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 650 |
| maximum single supply voltage (v) | 24 |
| maximum supply voltage range (v) | 20 to 30 |
| maximum voltage gain (db) | 60 |
| maximum voltage gain range (db) | 60 to 75 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 75 to 85 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 80 |
| minimum single supply voltage (v) | 3 |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current | 0.5 mA |
| operating supply voltage | 3 V to 24 V |
| package / case | SOIC-8 |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| партномер | 8004967233 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation | 650 mW |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product | Instrumentation Amplifiers |
| product category | Instrumentation Amplifiers |
| product type | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 80 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series | AD8223 |
| standard package name | SOP |
| subcategory | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supply type | Single, Dual |
| supply voltage - max | 24 V |
| supply voltage - min | 3 V |
| typical dual supply voltage (v) | ±9|±3|±5 |
| typical single supply voltage (v) | 15|18|5|9|12 |
| вес, г | 0.54 |
| voltage gain db | 60 dB |
| vos - input offset voltage | 25 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









