- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементAD8223ARMZ-R7 Analog Devices, Instrumentation Amplifier, 250μV Offset 125kHz, R-RO, 3 24 V, 8-Pin MSOP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:23:54 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 200 kHz |
| automotive | No |
| bandwidth | 125 kHz |
| bandwidth: | 125 kHz |
| cmrr - common mode rejection ratio | 90 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 90 dB |
| dual supply voltage | 2 V to 12 V |
| dual supply voltage: | 2 V to 12 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 50 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| gain v/v | 5 V/V to 1000 V/V |
| gain v/v: | 5 V/V to 1000 V/V |
| ib - input bias current | 25 nA |
| ib - input bias current: | 25 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage (v) | ±12 |
| maximum input bias current (ua) | 0.025@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.25@5V |
| maximum input resistance (mohm) | 2000(Typ)@5V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±12|24 |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 650 |
| maximum single supply voltage (v) | 24 |
| maximum supply voltage range (v) | 20 to 30 |
| maximum voltage gain (db) | 60 |
| maximum voltage gain range (db) | 60 to 75 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 75 to 85 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 80 |
| minimum single supply voltage (v) | 3 |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current | 350 uA |
| operating supply current: | 350 uA |
| operating supply voltage | 3 V to 24 V |
| operating supply voltage: | 3 V to 24 V |
| package / case | MSOP-8 |
| package / case: | MSOP-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002985629 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation | 650 mW |
| pd - power dissipation: | 650 mW |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product | Instrumentation Amplifiers |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 90 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 90 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| rohs | Details |
| series | AD8223 |
| series: | AD8223 |
| sr - slew rate | 0.2 V/us |
| sr - slew rate: | 200 mV/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | MSOP |
| supply voltage - max: | 24 V |
| supply voltage - min: | 3 V |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9 |
| typical single supply voltage (v) | 5|9|12|15|18 |
| unit weight | 0.004938 oz |
| vcm - common mode voltage | 3 V to 24 V |
| vcm - common mode voltage: | 3 V to 24 V |
| вес, г | 0.2 |
| vos - input offset voltage | 250 uV |
| vos - input offset voltage: | 250 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












