- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Lithium Ion Battery Formation & Test SolutionsAnalog Devices Inc. Lithium Ion Battery Formation and Test Solutions offer a small, environmental-friendly system for testing and forming rechargeable battery cells and packs. The offering uses a PWM controller to provide charging energy. With these solutions from Analog Devices, designers can direct discharging energy to other cells or send the energy back to the grid to minimize energy usage.
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 4:12:05 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| 3 db bandwidth: | 825 kHz |
| amplifier type | Instrumentation |
| amplifier type: | Instrumentation Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 130 dB |
| диапазон напряжения питания | ±2.3В до±18В |
| диапазон рабочих температур | -40…+85 °С |
| dual supply voltage: | +/-18 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| gbp - gain bandwidth product | 825kHz(-3dB) |
| ib - input bias current: | 500 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| характеристика | (en)-интенсивность шума входного напряжения-25 nV/sqrt(H) |
| коэффициент подавления синфазного сигнала | 130дБ |
| количество | каналов-1 |
| количество усилителей | 1 Усилитель |
| количество выводов | 8вывод(-ов) |
| lead shape | Gull-wing |
| максимальная рабочая температура | 125 C |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.002@±15V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.07@±15V |
| maximum input resistance (mohm) | 100000(Typ)@±15V |
| maximum operating supply voltage (v) | ±18 |
| maximum operating temperature | 85В°C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 200 |
| maximum supply voltage range (v) | 30 to 50 |
| maximum voltage gain (db) | 60 |
| maximum voltage gain range (db) | 60 to 75 |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| minimum cmrr (db) | 130 |
| minimum cmrr range (db) | >=130 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.3 |
| minimum operating temperature | -40В°C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120 |
| мощность | рассеиваемая(Pd)-200 мВт |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| msl(уровень чувствительности к влажности) | 1 |
| напряжение питания | двуполярное±2.3…18 В |
| напряжение входного смещения | 70мкВ |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 900 uA |
| operating supply voltage: | 2.3 V to 18 V |
| package / case: | MSOP-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8024720845 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation: | 200 mW |
| pin count | 8 |
| полоса пропускания | 825кГц |
| power supply type | Dual |
| ppap | No |
| product: | Instrumentation Amplifiers |
| product category: | Instrumentation Amplifiers |
| product type: | Instrumentation Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 120 dB |
| series: | AD8221 |
| скорость | нарастания выходного напряжения(SR)-2 В/мкс |
| скорость нарастания | 2.5В/мкс |
| способ монтажа | поверхностный(SMT) |
| sr - slew rate | 2 V/us |
| sr - slew rate: | 2 V/us |
| standard package name | SOP |
| стиль корпуса усилителя | MSOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | MSOP |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply type: | Dual |
| supply voltage - max | 36V, В±2.3V |
| supply voltage - max: | 18 V |
| supply voltage - min | 4.6V |
| supply voltage - min: | 2.3 V |
| транспортная упаковка: размер/кол-во | 60*41*43/1000 |
| Тип | Измерительный(инструментальный)усилитель серии AD8221 |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| упаковка | REEL, 1000 шт. |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| vcm - common mode voltage: | 2.3 V to 18 V |
| вес брутто | 0.25 |
| входное сопротивление | (max)-100 ГОм |
| voltage gain db: | 60 dB |
| vos - input offset voltage: | 60 uV |
| выходной ток | на канал-18 мА |
| выход усилителя | Несимметричный |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
























