- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Differential Amplifiers Single Supply Diff Amp w/Bipolar Output
| Основные | |
| package / case | SOIC-8 |
| type | Differential Amplifier |
| length | 5 mm(Max) |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 4 mm(Max) |
| pin count | 8 |
| factory pack quantity | 98 |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature | +125 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tube |
| product category | Differential Amplifiers |
| series | AD8205 |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| power supply type | Single |
| maximum single supply voltage (v) | 5.5 |
| minimum single supply voltage (v) | 4.5 |
| typical single supply voltage (v) | 5 |
| height | 1.5 mm(Max) |
| number of channels | 1 Channel |
| maximum operating supply voltage (v) | 5.5 |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 2 mA |
| product | Differential Amplifiers |
| number of elements per chip | 1 |
| operating supply voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - min | 4.5 V |
| number of channels per chip | 1 |
| supply type | Single |
| maximum voltage gain range (db) | <35 |
| maximum voltage gain (db) | 33.98(Typ) |
| maximum supply voltage range (v) | 5 to 7 |
| maximum input resistance (mohm) | 0.4(Typ)5V-40C to 125C |
| minimum cmrr range (db) | 75 to 85 |
| minimum cmrr (db) | 76 |
| maximum input offset voltage (mv) | 2 5V |
| gbp - gain bandwidth product | 50 kHz |
| sr - slew rate | 0.5 V/us |
| psrr - power supply rejection ratio | 70 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 78 dB |
| minimum psrr (db) | 70 |
| voltage gain db | 33.98 dB |
| maximum input resistance | 400 kOhms at 5 V |
| input voltage range - max | 65 V |
| gain v/v | 50 V/V |
| vos - input offset voltage | 2 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








