- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементDifferential Amplifier, Low Cost, 1, 1.8 Mv, 1 Db, 270 Mhz, -40 C, 85 C Rohs Compliant: Yes
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:41:19 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Differential |
| base product number | AD8130 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 110 dB |
| common mode rejection ratio | 86(dB) |
| current - input bias | 500nA |
| current - output / channel | 40mA |
| current - supply | 13mA |
| development kit: | AD8130ARM-EBZ |
| диапазон напряжения питания | ±2.25В до±12.6В |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V |
| dual supply voltage (max) | ±12.6(V) |
| dual supply voltage (min) | ±2.25(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±3/±5/±9/±12(V) |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| gbp - gain bandwidth product: | 270 MHz |
| Высота | 0.85 мм |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 2 uA |
| input bias current | 2000(nA) |
| input offset voltage | 1.8(mV) |
| input resistance | 6(MOhm) |
| input voltage range - max: | 12.6 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество усилителей | 1усилитель(-ей) |
| количество выводов | 8вывод(-ов) |
| максимальная рабочая температура | 85 C |
| максимальное усиление дб | 73дБ |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-12.6 V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-2.25 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| напряжение входного смещения | 400мкВ |
| number of channels | 1 |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of circuits | 1 |
| number of elements | 1 |
| operating supply current: | 10.8 mA |
| operating supply voltage: | 2.25 V to 12.6 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| operating temperature classification | Industrial |
| operating temp range | -40C to 85C |
| output current per channel: | 40 mA |
| package | Tube |
| package / case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| package / case: | MSOP-8 |
| package type | MSOP |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002987465 |
| pin count | 8 |
| полоса пропускания | 290МГц |
| power supply requirement | Single/Dual |
| product: | Differential Amplifiers |
| product category: | Differential Amplifiers |
| product type: | Differential Amplifiers |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | No |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | AD8130 |
| settling time: | 20 ns |
| single supply voltage (max) | 25.2(V) |
| single supply voltage (min) | 4.5(V) |
| single supply voltage (typ) | 5/9/12/15/18/24(V) |
| скорость нарастания | 1.1кВ/мкс |
| slew rate | 1100V/Вµs |
| sr - slew rate: | 1090 V/us |
| стиль корпуса усилителя | MSOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-MSOP |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 25.2 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| unity gain bandwidth product (typ) | 110 MHz |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| вес, г | 0.27 |
| voltage gain db | 71(dB) |
| voltage gain db: | 71 dB |
| voltage - input offset | 400ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 4.5V ~ 25.2V, В±2.25V ~ 12.6V |
| vos - input offset voltage: | 0.4 mV |
| -3db bandwidth | 290MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26


















