- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементHigh Speed Operational Amplifiers SOIC Dual 200MHz L/C Rail-to-Rail Amp
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:23:24 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Voltage Feedback |
| amplifier type: | Voltage Feedback |
| base product number | AD8092 -> |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 88 dB |
| current - input bias | 1.4µA |
| current - output / channel | 45mA |
| current - output/channel | 45mA |
| current - supply | 4.8mA |
| development kit: | AD8092ARM-EBZ |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 16 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| family | Amplifiers-Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| gain bandwidth product | 50MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 3.25 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-6 V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.5 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of circuits | 2-Dual |
| operating supply current: | 4.4 mA |
| operating supply voltage: | 3 V to 12 V |
| operating temperature | -40°C ~ 85°C |
| other names | AD8092ARM |
| output current per channel: | 45 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 8-MSOP |
| package / case: | MSOP-8 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002987455 |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | AD8092 |
| settling time: | 50 ns |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 170 V/µs |
| sr - slew rate: | 145 V/us |
| standard package | 50 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-MSOP |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 12 V |
| supply voltage - min: | 3 V |
| topology: | Voltage Feedback |
| вес, г | 1 |
| voltage gain db: | 98 dB |
| voltage - input offset | 1800µV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 3V ~ 12V, В±1.5V ~ 6V |
| vos - input offset voltage: | 1.7 mV |
| -3db bandwidth | 110MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









