- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементHigh Speed Operational Amplifiers SOIC Single Low Cost R-to-R VF Amp Pb-Fr
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 1:01:14 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Voltage Feedback |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| current - input bias | 0.5µA |
| current - supply | 6mA |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| family | Amplifiers-Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| hts | 8542.33.00.01 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer type | High Performance Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| maximum input bias current (ua) | 2.5@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.75@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 5@5V |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 800 |
| maximum quiescent current (ma) | 7@5V |
| maximum single supply voltage (v) | 12 |
| minimum cmrr (db) | 48 |
| minimum cmrr range (db) | <50 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.5 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 54 |
| minimum single supply voltage (v) | 3 |
| mounting | surface mount |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1-Single |
| operating temperature | -40°C ~ 85°C |
| other names | AD8057ARZ-REEL7 |
| package / case | 8-SOIC |
| package height | 1.5(Max) |
| package length | 5(Max) |
| package width | 4(Max) |
| packaging | Tape & Reel(TR) |
| партномер | 8002987446 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| process technology | Bipolar |
| shut down support | No |
| slew rate | 1150 V/µs |
| standard package | 1 |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Industrial |
| type | High Performance Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±5 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 100 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 7@5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.7@5V |
| typical settling time (ns) | 35 |
| typical single supply voltage (v) | 5 |
| typical slew rate (v/us) | 700@5V |
| typical voltage gain (db) | 55 |
| вес, г | 0.36 |
| voltage - input offset | 1000µV |
| -3db bandwidth | 325MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












