AD8047ARZ-REEL7, Операционный усилитель, 250 МГц
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8047ARZ-REEL7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Микросхемы / Усилители и компараторы / Операционные усилителиОперационный усилитель, 250 МГц
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:18:21 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Voltage Feedback |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 80 dB |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 5.2 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| gbp - gain bandwidth product: | 110 MHz |
| ib - input bias current: | 3.5 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| Корпус | SOIC8 |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-6 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| maximum input bias current (ua) | 3.5@±5V |
| maximum input offset current (ua) | 2@±5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 3@±5V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 900 |
| maximum quiescent current (ma) | 6.6@±5V |
| minimum cmrr (db) | 74 |
| minimum cmrr range (db) | 71 to 75 |
| minimum dual supply voltage: | +/-3 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±3 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 72 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current: | 6.6 mA |
| operating supply voltage: | 6 V to 12 V |
| output current per channel: | 50 mA |
| package / case: | SOIC-8 |
| package height | 1.5(Max) |
| package length | 5(Max) |
| package width | 4(Max) |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8002940224 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation: | 900 mW |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual |
| process technology | Bipolar |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 78 dB |
| series: | AD8047 |
| settling time: | 13 ns |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 750 V/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply type: | Dual |
| supply voltage - max: | 12 V |
| supply voltage - min: | 6 V |
| topology: | Voltage Feedback |
| type | General Purpose Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±5 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 110 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 5.2@±5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 1@±5V |
| typical output current (ma) | 50@±5V |
| typical settling time (ns) | 30 |
| typical slew rate (v/us) | 750@±5V |
| typical voltage gain (db) | 62 |
| вес, г | 0.54 |
| voltage gain db: | 62 dB |
| vos - input offset voltage: | 1 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















