- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOperational Amplifier, QUAD, 150 MHz, 4, 170 V/ s, 3V to 12V, DIP, 14 RoHS Compliant: Yes
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:20:10 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Voltage Feedback |
| automotive | No |
| base product number | AD8044 -> |
| common mode rejection ratio | 80(dB) |
| current - input bias | 2ВµA |
| current - output / channel | 30mA |
| current - supply | 11.5mA |
| dual supply voltage (max) | ±6(V) |
| dual supply voltage (min) | ±1.5(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±3/±5(V)' |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| htsus | 8542.33.0001 |
| input bias current | 4500(nA) |
| input offset voltage | 6(mV) |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Through Hole |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| maximum input bias current (ua) | 4.5 5V |
| maximum input offset current | 1.2@5V |
| maximum input offset current (ua) | 1.2 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 6 5V |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 1600 |
| maximum single supply voltage (v) | 12 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 80 to 85 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.5 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 70 |
| minimum single supply voltage (v) | 3 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | Through Hole |
| mounting type | Through Hole |
| number of channels per chip | 4 |
| number of circuits | 4 |
| number of elements | 4 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| operating temperature classification | Industrial |
| operating temp range | -40C to 85C |
| output type | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 14-DIP (0.300"", 7.62mm) |
| package type | PDIP |
| packaging | Rail/Tube |
| партномер | 8008496161 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| power dissipation | 1.6(W) |
| power supply rejection ratio | 70(dB) |
| power supply requirement | Single/Dual |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | BiCOM |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | Rail to Rail Output |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| settling time | 0.04(us) |
| shut down feature | No |
| shut down support | No |
| single supply voltage (max) | 12(V) |
| single supply voltage (min) | 3(V) |
| single supply voltage (typ) | 5/9(V) |
| slew rate | 170(V/us) |
| standard package name | DIP |
| supplier device package | 14-PDIP |
| supplier package | PDIP |
| technology | BiCOM |
| type | Low Power Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 150 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 16 5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.85 |
| typical output current (ma) | 30 4.5V-40C to 85C |
| typical settling time (ns) | 40 |
| typical single supply voltage (v) | 5|9 |
| typical slew rate (v/us) | 170 5V |
| typical voltage gain (db) | 94 |
| unity gain bandwidth product | 150 |
| вес, г | 7.257 |
| voltage gain in db | 94(dB) |
| voltage - input offset | 1.4mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 3V ~ 12V, В±1.5V ~ 6V |
| -3db bandwidth | 160MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












