AD8040ARUZ-REEL7, Op Amp Quad High Speed Amplifier R-R I/O ±6V/12V Automotive 14-Pin TSSOP T/R
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8040ARUZ-REEL7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Amplifiers\Amplifiers and Comparators\Operational Amplifiers (Op Amps)Op Amp Quad High Speed Amplifier R-R I/O ±6V/12V Automotive 14-Pin TSSOP T/R
| Основные | |
| type | High Speed Amplifier |
| максимальная рабочая температура | 125 C |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| pin count | 14 |
| packaging | Tape and Reel |
| количество выводов | 14вывод(-ов) |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | TSSOP |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| power supply type | Single|Dual |
| maximum single supply voltage (v) | 12 |
| minimum single supply voltage (v) | 2.7 |
| typical dual supply voltage (v) | ±5|±3 |
| typical single supply voltage (v) | 9|3|5 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| series: | AD8040 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| диапазон напряжения питания | 2.7В до 12В |
| process technology | Bipolar |
| Вес и габариты | |
| operating supply current: | 170 mA |
| package/case: | TSSOP-14 |
| topology: | Voltage Feedback |
| скорость нарастания | 63В/мкс |
| количество усилителей | 4 Усилителя |
| supply voltage - max: | 12 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| maximum quiescent current (ma) | 6 5V |
| number of channels: | 4 Channel |
| output type: | Rail-to-Rail |
| input type: | Rail-to-Rail |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 12 V |
| number of channels per chip | 4 |
| shutdown: | No Shutdown |
| полоса пропускания | 125МГц |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| стиль корпуса усилителя | TSSOP |
| supply type: | Single, Dual |
| minimum cmrr range (db) | 80 to 85 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| maximum input offset voltage (mv) | 6 5V |
| manufacturer type | High Speed Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 2.8 5V |
| ib - input bias current: | 1.3 uA |
| maximum dual supply voltage: | +/-6 V |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 45 |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| maximum input offset current (ua) | 0.9 5V |
| typical slew rate (v/us) | 60 5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 16.5 5V |
| typical voltage gain (db) | 74 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 1.1 5V |
| minimum psrr (db) | 73 |
| typical settling time (ns) | 82 |
| shut down support | No |
| gbp - gain bandwidth product: | 45 MHz |
| vos - input offset voltage: | 1.6 mV |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 90 dB |
| amplifier type: | Voltage Feedback |
| en - input voltage noise density: | 16.5 nV/sqrt Hz |
| output current per channel: | 1.3 mA |
| sr - slew rate: | 60 V/us |
| voltage gain db: | 74 dB |
| settling time: | 80 ns |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26













