AD8032ARMZ, Op Amp Dual High Speed Amplifier R-R I/O ±6V/12V 8-Pin MSOP Tube
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AD8032ARMZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Amplifiers\Amplifiers and Comparators\Operational Amplifiers (Op Amps)Операционный усилитель Двойной высокоскоростной усилитель R-R I/O ±6V/12V 8-Pin MSOP Tube
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| package | Tube |
| package / case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118"", 3.00mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| type | High Speed Amplifier |
| максимальная рабочая температура | 85 C |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-MSOP |
| length | 3 mm |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 3 mm |
| pin count | 8 |
| factory pack quantity | 50 |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tube |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| series | AD8032 |
| количество выводов | 8вывод(-ов) |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | MSOP |
| base product number | AD8032 -> |
| current - supply | 900ВµA (x2 Channels) |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| maximum power dissipation (mw) | 600 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Industrial |
| input type | Rail to Rail |
| power supply type | Dual|Single |
| output type | Rail-to-Rail |
| maximum single supply voltage (v) | 12 |
| minimum single supply voltage (v) | 2.7 |
| typical dual supply voltage (v) | ±5 |
| typical single supply voltage (v) | 5 |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| диапазон напряжения питания | ±1.35В до±6В |
| height | 0.85 mm |
| number of channels | 2 Channel |
| process technology | BiCOM |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 3.2 mA |
| product | Operational Amplifiers |
| скорость нарастания | 35В/мкс |
| количество усилителей | 2 Усилителя |
| number of circuits | 2 |
| operating supply voltage | 2.7 V to 12 V |
| supply voltage - max | 12 V |
| supply voltage - min | 2.7 V |
| maximum quiescent current (ma) | 2.8 5V |
| technology | Bipolar |
| number of channels per chip | 2 |
| amplifier type | Voltage Feedback |
| development kit | AD8032ARM-EBZ |
| shutdown | No Shutdown |
| pd - power dissipation | 600 mW |
| полоса пропускания | 80МГц |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| стиль корпуса усилителя | MSOP |
| current - input bias | 450nA |
| current - output / channel | 15mA |
| slew rate | 35V/Вµs |
| voltage - input offset | 1mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.7V ~ 12V, В±1.35V ~ 6V |
| supply type | Single or Dual |
| typical output current (ma) | 15 5V |
| minimum cmrr range (db) | 50 to 60 |
| minimum cmrr (db) | 56 |
| maximum input offset voltage (mv) | 6 5V |
| ib - input bias current | 12 uA |
| manufacturer type | High Speed Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 1.2 5V |
| gbp - gain bandwidth product | 40 MHz |
| sr - slew rate | 30 V/us |
| -3db bandwidth | 80MHz |
| dual supply voltage | +/-5 V |
| maximum dual supply voltage | +/-6 V |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 50 |
| psrr - power supply rejection ratio | 86 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 90 dB |
| minimum dual supply voltage | +/-1.35 V |
| maximum input offset current (ua) | 0.35 5V |
| typical slew rate (v/us) | 32 5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 15 5V |
| typical voltage gain (db) | 82 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 5 5V |
| minimum psrr (db) | 75 |
| typical settling time (ns) | 125 |
| shut down support | No |
| en - input voltage noise density | 15 nV/sqrt Hz |
| voltage gain db | 80 dB |
| output current per channel | 15 mA |
| in - input noise current density | 5 pA/sqrt Hz |
| vos - input offset voltage | 1 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











