- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Двойной маломощный усилитель на операционном усилителе ± 6 В / 12 В, 8-контактный SOIC N T / R
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 21:58:44 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Current Feedback |
| Корпус | |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 60 dB |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| ib - input bias current: | 12 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-6 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| maximum input bias current (ua) | 12 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 3 5V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 800 |
| maximum single supply voltage (v) | 12 |
| maximum supply current (ma) | 3.5 5V |
| minimum cmrr (db) | 56 |
| minimum cmrr range (db) | 50 to 60 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.5 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.5 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 58 |
| minimum single supply voltage (v) | 3 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply voltage: | 3 V to 12 V |
| output current per channel: | 125 mA |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8014348262 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation: | 800 mW |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| process technology | BiCOM |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 60 dB |
| series: | AD8012 |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 12 V, +/-6 V |
| supply voltage - min: | 3 V, +/-1.5 V |
| type | Low Power Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±5 |
| typical input bias current (ua) | 3 5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 2.5 5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 15 5V |
| typical output current (ma) | 100 5V |
| typical output resistance (ohm) | 0.1 |
| typical settling time (ns) | 40 |
| typical single supply voltage (v) | 5 |
| typical slew rate (v/us) | 1200 5V |
| voltage gain db: | 114 dB |
| vos - input offset voltage: | 1 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















