- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементANALOG DEVICES - AD797ARZ - Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 110 MHz, 18 V/¦Ìs, ¡À 5V to ¡À 18V, SOIC, 8 Pins
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 22:20:10 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| available set gain | 20 V/uV |
| bandwidth: | 8 MHz |
| class: | Other |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 114 dB |
| common mode rejection ratio | 114(dB) |
| dual supply voltage: | +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V |
| dual supply voltage (max) | ±18(V) |
| dual supply voltage (min) | ±5(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±9/±12/±15(V) |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 98 |
| gbp - gain bandwidth product: | 110 MHz |
| Высота | 1.75 мм |
| ib - input bias current: | 1.5 uA |
| input bias current | 1500(nA) |
| input offset voltage | 0.08(mV) |
| input voltage range - max: | 18 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum input offset current | 0.4@±5V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-5 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of elements | 1 |
| operating supply current: | 8.2 mA |
| operating supply voltage: | 5 V to 18 V |
| operating temperature classification | Industrial |
| operating temp range | -40C to 85C |
| output current: | 50 mA |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC N |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002987415 |
| pin count | 8 |
| power supply rejection ratio | 114(dB) |
| power supply requirement | Dual |
| product: | Microphone Preamplifiers |
| product category: | Microphone Preamplifiers |
| product type: | Microphone Preamplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 130 dB |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | No |
| series: | AD797 |
| settling time | 1.2(us) |
| shut down feature | No |
| single supply voltage (max) | Not Required(V) |
| single supply voltage (min) | Not Required(V) |
| single supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| slew rate | 20(V/us) |
| согласованный установленный коэффициент усиления | 20 V/uV |
| sr - slew rate: | 20 V/us |
| subcategory: | Audio ICs |
| supply type: | Dual |
| supply voltage - max: | 18 V |
| supply voltage - min: | 5 V |
| technology | Bipolar |
| thd plus noise: | 0.0001% |
| type | Low Noise Amplifier |
| unity gain bandwidth product | 450 |
| вес, г | 0.15 |
| voltage gain in db | 146.02(dB) |
| vos - input offset voltage: | 25 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















