- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOPERATIONAL AMPLIFIER, 1 FUNC, 1500UV OFFSET-MAX, BIPOLAR, PDSO16
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:17:27 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | J-FET |
| base product number | AD743 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 95 dB |
| common mode rejection ratio | 80(dB) |
| current - input bias | 250pA |
| current - output / channel | 40mA |
| current - supply | 8.1mA |
| dual supply voltage: | +/-15 V |
| dual supply voltage (max) | ±18(V) |
| dual supply voltage (min) | ±4.8(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±15(V) |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 5.5 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 47 |
| gbp - gain bandwidth product: | 4.5 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 600 pA |
| input bias current | 0.2(nA) |
| input offset voltage | 1(mV) |
| input voltage range - max: | 13.3 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum operating temperature | +70 °C |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-4.8 V |
| minimum operating temperature | 0 °C |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| number of elements | 1 |
| operating supply current: | 8.1 mA |
| operating supply voltage: | 4.5 V to 18 V |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C |
| operating temperature classification | Commercial |
| operating temp range | 0C to 70C |
| output current per channel: | 40 mA |
| package | Tube |
| package / case | 16-SOIC (0.295"", 7.50mm Width) |
| package / case: | SOIC-16 |
| package type | SOIC W |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8008999527 |
| pin count | 16 |
| power supply rejection ratio | 90(dB) |
| power supply requirement | Dual |
| power supply type | Dual |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 96 dB |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | No |
| rail to rail | No |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | AD743 |
| settling time | 6(us) |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down feature | No |
| single supply voltage (max) | Not Required(V) |
| single supply voltage (min) | Not Required(V) |
| single supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| slew rate | 2.8(V/us) |
| sr - slew rate: | 2.8 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 16-SOIC |
| supply voltage - max: | 18 V, +/-18 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V, +/-4.8 V |
| technology | BiFET |
| type: | General Purpose Amplifier |
| typical dual supply voltage | ±15V |
| typical gain bandwidth product | 4.5MHz |
| typical slew rate | 2.8V/µs |
| typical voltage gain | 126 dB |
| unity gain bandwidth product | 04.05.2024 |
| вес, г | 0.818 |
| voltage gain db: | 132.04 dB |
| voltage gain in db | 132.04(dB) |
| voltage - input offset | 250ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 9.6V ~ 36V, В±4.8V ~ 18V |
| vos - input offset voltage: | 250 uV |
| width | 7.6mm |
| -3db bandwidth | 4.5MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















