- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент20K DIGITAL POTENTIOMETER, 3-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE, 1024 POSITIONS, PDSO14
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 21:54:33 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| configuration | Potentiometer |
| digital interface: | SPI |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 96 |
| family | Data Acquisition-Digital Potentiometers |
| interface | SPI |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| memory type | Volatile |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | PCB Mount |
| number of circuits | 1 |
| number of pots: | Single |
| number of taps | 1024 |
| online catalog | 1024 Taps |
| operating supply current: | 200 nA |
| operating supply voltage: | 5.5 V |
| operating temperature | -40°C ~ 105°C |
| other names | AD5293BRUZ-20-U1AD5293BRUZ-20-U1-NDAD5293BRUZ20 |
| package / case | 14-TSSOP(0.173", 4.40mm Width) |
| package / case: | TSSOP-14 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8003750144 |
| product category: | Digital Potentiometer ICs |
| product type: | Digital Potentiometer ICs |
| resistance: | 20 kOhms |
| resistance (ohms) | 20k |
| resistance - wiper (ohms) (typ) | 60 |
| series: | AD5293 |
| standard package | 96 |
| subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| supplier device package | 14-TSSOP |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 33 V |
| supply voltage - min: | 9 V |
| taper | Linear |
| taper: | Linear |
| taps per pot: | 1024 |
| temperature coefficient: | 5 PPM/C |
| temperature coefficient (typ) | 35 ppm/°C |
| termination style: | SMD/SMT |
| tolerance | ±7% |
| tolerance: | 1% |
| вес, г | 0.1 |
| voltage - supply | 9 V ~ 33 V, ±9 V ~ 16.5 V |
| wiper memory: | Volatile |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









