- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\PMIC - Voltage Regulators - LinearЛинейный стабилизатор напряжения IC Положительный фиксированный 1 выход 300mA SOT-25
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| number of outputs | 1 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | SC-74A, SOT-753 |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.39.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | SOT-25 |
| minimum operating temperature | -40в„ѓ |
| maximum operating temperature | 85в„ѓ |
| base product number | AP7335 -> |
| output type | Fixed |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| input voltage, max: | 6 V |
| input voltage, min: | 2 V |
| load regulation: | 0.6% |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of outputs: | 1 Output |
| product category: | LDO Voltage Regulators |
| product type: | LDO Voltage Regulators |
| product: | LDO Voltage Regulators |
| series: | AP7335 |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| type: | Linear Regulator |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| output voltage | 1V |
| output current | 300mA |
| control features | Enable |
| Вес и габариты | |
| output current: | 300 mA |
| output voltage: | 1 V |
| package/case: | SOT-25-5 |
| protection features | Over Current, Over Temperature |
| output type: | Fixed |
| output configuration | Positive |
| current - output | 300mA |
| voltage - input (max) | 6V |
| voltage - output (min/fixed) | 1V |
| input voltage max | 6V |
| quiescent current | 80uA |
| quiescent current: | 35 uA |
| polarity: | Positive |
| current - quiescent (iq) | 80ВµA |
| number of regulators | 1 |
| psrr | 65dB (1kHz) |
| voltage dropout (max) | 0.3V @ 300mA |
| psrr / ripple rejection - typ | 65dB(1kHz) |
| dropout voltage - max: | 300 mV |
| dropout voltage: | 170 mV |
| line regulation: | 0.02%/V |
| voltage regulation accuracy: | 2% |
| psrr / ripple rejection - typ: | 65 dB |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








