- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Линейные стабилизаторы напряжения LDO (с малым падением напряжения), выход 3,0 В, Diodes Inc.
| Основные | |
| line regulation | 0.2 %/V |
| load regulation | 0.6 % |
| mounting type | Surface Mount |
| number of outputs | 1 |
| type | LDO |
| length | 3.1mm |
| package type | SOT-25 |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| width | 1.7mm |
| pin count | 5 |
| dimensions | 3.1 x 1.7 x 1.3mm |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| packaging | Tape and Reel |
| series | AP7331 |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| standard package name | SOT-23 |
| supplier package | SOT-25 |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum power dissipation (mw) | 640 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| output type | Fixed |
| height | 1.3mm |
| output voltage | 3 V |
| output current | 300mA |
| minimum input voltage | 2 V |
| polarity | Positive |
| accuracy (%) | ±2 |
| output voltage (v) | 3 |
| maximum output current (a) | 0.3 |
| minimum input voltage (v) | 2 |
| maximum input voltage (v) | 6 |
| maximum dropout voltage @ current (v) | 0.55@300mA |
| junction to ambient | 190°C/W(Typ) |
| special features | Current Limit|Excellent Line and Load Transient Response|Short Circuit Protection|Thermal Shutdown Protection |
| package height | 1.1 |
| package length | 3 |
| package width | 1.6 |
| maximum input voltage | 6 V |
| maximum output current | 300mA |
| Вес и габариты | |
| maximum quiescent current (ma) | 0.075 |
| output configuration | Positive |
| input voltage max | 6V |
| accuracy | ±2% |
| quiescent current | 85µA |
| voltage dropout (max) | 550mV 300mA |
| typical quiescent current (ma) | 0.055 |
| regulator type | Linear Voltage |
| psrr / ripple rejection - typ | 65dB(100Hz) |
| typical dropout voltage @ current (v) | 0.3@300mA |
| dropout voltage measurement current | 300 mA |
| typical dropout voltage @ current | 550mV |
| reference voltage | 0.4V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26













