- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
LDO Regulator Pos 1V 0.3A 5-Pin SOT-25 T/R
| Основные | |
| line regulation | 0.2%/V |
| load regulation | 0.6% |
| number of outputs | 1 |
| package / case | SOT-25-5 |
| type | LDO |
| minimum operating temperature | -40 C |
| pin count | 5 |
| factory pack quantity | 3000 |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tape and Reel |
| product category | LDO Voltage Regulators |
| product type | LDO Voltage Regulators |
| series | AP7331 |
| subcategory | PMIC-Power Management ICs |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| ppap | No |
| standard package name | SOT |
| supplier package | SOT-25 |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum power dissipation (mw) | 640 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| output type | Fixed |
| output voltage | 1 V |
| output current | 300 mA |
| polarity | Positive |
| accuracy (%) | ±2 |
| output voltage (v) | 1 |
| maximum output current (a) | 0.3 |
| minimum input voltage (v) | 2 |
| maximum input voltage (v) | 6 |
| junction to ambient | 190 C/W(Typ) |
| Вес и габариты | |
| operating supply current | 65 uA |
| product | LDO Regulators |
| maximum quiescent current (ma) | 0.075 |
| input voltage max | 6 V |
| input voltage min | 2 V |
| pd - power dissipation | 640 mW |
| psrr / ripple rejection - typ | 65 dB |
| dropout voltage - max | 550 mV at 300 mA |
| voltage regulation accuracy | 2% |
| reference voltage | 0.4 V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











