- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\PMIC - Voltage Regulators - LinearИС линейного стабилизатора напряжения, положительный, фиксированный, 1 выход, 600 мА, SOT-89-3
| Основные | |
| line regulation | ±0.2%/V |
| load regulation | 50 mV |
| moisture sensitivity level (msl) | 3 (168 Hours) |
| mounting type | Surface Mount |
| number of outputs | 1 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | TO-243AA |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.39.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | SOT-89-3 |
| package type | SOT-89 |
| minimum operating temperature | -40в„ѓ |
| width | 1.6mm |
| pin count | 3 |
| maximum operating temperature | 85в„ѓ |
| base product number | AP7215 -> |
| output type | Fixed |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| input voltage, max: | 5.5 V |
| input voltage, min: | 3.3 V |
| load regulation: | 15 mV |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of outputs: | 1 Output |
| product category: | LDO Voltage Regulators |
| product type: | LDO Voltage Regulators |
| product: | CMOS LDO |
| series: | AP7215 |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| output voltage | 3.3V |
| output current | 600mA |
| minimum input voltage | 3.3 V |
| polarity | Positive |
| maximum input voltage | 5.5 V |
| maximum output current | 600mA |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| output current: | 600 mA |
| output voltage: | 3.3 V |
| protection features | Over Current |
| pd - power dissipation: | 0.79 W |
| output type: | Fixed |
| output configuration | Positive |
| current - output | 600mA |
| voltage - input (max) | 5.5V |
| voltage - output (min/fixed) | 3.3V |
| input voltage max | 5.5V |
| quiescent current | 80uA |
| quiescent current: | 80 uA |
| polarity: | Positive |
| current - quiescent (iq) | 80ВµA |
| number of regulators | 1 |
| psrr | 55dB (1kHz) |
| voltage dropout (max) | 0.25V @ 100mA |
| regulator type | Linear Voltage |
| psrr / ripple rejection - typ | 55dB(1kHz) |
| dropout voltage - max: | 250 mV |
| dropout voltage: | 60 mV |
| ib - input bias current: | 50 uA |
| line regulation: | 0.2%/V |
| psrr / ripple rejection - typ: | 55 dB |
| package / case: | SOT-89-3 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











