- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.6V to 5.5V 2A 5-Pin TSOT-25 T/R
| Основные | |
| mounting type | Surface Mount |
| number of outputs | 1 |
| operating temperature | -40В C ~ 85В C(TA) |
| package / case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| supplier device package | TSOT-25 |
| topology | Buck |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| packaging | Tape и Reel(TR) |
| series | - |
| part status | active |
| output type | Adjustable |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| input voltage, max: | 5.5 V |
| input voltage, min: | 2.7 V |
| input voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of outputs: | 1 Output |
| product category: | Switching Voltage Regulators |
| product type: | Switching Voltage Regulators |
| series: | AP3419 |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| type: | DC-DC Buck Converter |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| frequency - switching | 1MHz |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| output current: | 2 A |
| output voltage: | 600 mV to 5.5 V |
| switching frequency: | 1 MHz |
| topology: | Buck |
| function | Step-Down |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| output configuration | Positive |
| synchronous rectifier | Yes |
| current - output | 2A |
| voltage - input (max) | 5.5V |
| voltage - input (min) | 2.7V |
| voltage - output (min/fixed) | 0.6V |
| voltage - output (max) | 5.5V |
| shutdown: | Shutdown |
| quiescent current: | 90 uA |
| package / case: | TSOT-25-5 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








