AP2125K-2.5TRG1, LDO Voltage Regulators 300mA CMOS LDO 2.5V 65mV
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AP2125K-2.5TRG1
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Power Management ICs\Voltage Regulators & Voltage Controllers\LDO Voltage Regulators
| Основные | |
| вес, г | 0.01 |
| line regulation | 1 mV |
| load regulation | 10 mV |
| number of outputs | 1 Output |
| package / case | SOT-23-5 |
| type | CMOS LDO Regulator |
| minimum operating temperature | -40 C |
| factory pack quantity | 3000 |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| product category | LDO Voltage Regulators |
| product type | LDO Voltage Regulators |
| series | AP2125K |
| subcategory | PMIC-Power Management ICs |
| output type | Fixed |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| input voltage, max: | 6 V |
| input voltage, min: | 3 V |
| load regulation: | 10 mV |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of outputs: | 1 Output |
| product category: | LDO Voltage Regulators |
| product type: | LDO Voltage Regulators |
| product: | LDO Voltage Regulators |
| series: | AP2125K |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| type: | CMOS LDO Regulator |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| output voltage | 2.5 V |
| output current | 300 mA |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| output current: | 300 mA |
| output voltage: | 2.5 V |
| product | LDO Voltage Regulators |
| output type: | Fixed |
| input voltage max | 6 V |
| input voltage min | 3 V |
| moisture sensitive | Yes |
| quiescent current | 60 uA |
| quiescent current: | 60 uA |
| polarity: | Positive |
| psrr / ripple rejection - typ | 65 dB |
| dropout voltage | 200 mV |
| dropout voltage - max | 300 mV |
| voltage regulation accuracy | 2% |
| dropout voltage - max: | 300 mV |
| dropout voltage: | 200 mV |
| line regulation: | 1 mV |
| voltage regulation accuracy: | 2% |
| psrr / ripple rejection - typ: | 65 dB |
| package / case: | SOT-23-5 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











