- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\PMIC - Battery ChargersCharger IC Lithium Ion/Polymer 28-QFN (4x5)
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 28.05.2024 |
| Время загрузки | 20:44:04 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| base product number | LTC4155 -> |
| battery chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| battery pack voltage | 4.2V |
| battery type | Lithium-ion, Lithium Polymer |
| charge current - max | 3.7A |
| current - charging | Constant - Programmable |
| development kit: | DC1674A-A |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 73 |
| fault protection | Over Voltage |
| htsus | 8542.39.0001 |
| interface | IВІC, USB |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of cells | 1 |
| operating supply current: | 17 mA |
| operating supply voltage: | 4.35 V to 5.5 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C (TJ) |
| output current: | 3.5 A |
| output voltage: | 4.2 V |
| package | Tube |
| package / case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| package / case: | QFN-28 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8005871320 |
| product: | Battery Protection |
| product category: | Battery Management |
| product type: | Battery Management |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | PowerPathв„ў -> |
| series: | LTC4155 |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| supplier device package | 28-QFN (4x5) |
| video file | Introducing Power by Linear |
| voltage - supply (max) | 5.5V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









