- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Memory ICs\EEPROMEEPROM 512x8 или 256x16 1,8 В
| Основные | |
| вес, г | 0.19 |
| moisture sensitivity level (msl) | 3 (168 Hours) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C (TA) |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.32.0051 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| pin count | 8 |
| packaging | Tube |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 70 |
| mounting | surface mount |
| part status | NRND |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| base product number | 93AA66 -> |
| voltage - supply | 1.8V ~ 5.5V |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | 0 |
| supplier temperature grade | Commercial |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 100 |
| manufacturer: | Microchip |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| product category: | EEPROM |
| product type: | EEPROM |
| series: | 93AA46 |
| subcategory: | Memory и Data Storage |
| packaging: | Tube |
| maximum operating supply voltage (v) | 5.5 |
| interface type | Serial-Microwire |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| operating supply current: | 3 mA |
| package/case: | SOIC-8 |
| pcn design/specification | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| pcn packaging | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| maximum operating frequency (mhz) | 2 |
| minimum operating supply voltage (v) | 1.8 |
| typical operating supply voltage (v) | 2.5|3.3|5 |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V |
| technology | EEPROM |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| programmability | Yes |
| interface type: | 3-Wire, Microwire |
| pcn assembly/origin | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| memory size | 4Kb (512 x 8, 256 x 16) |
| memory type | Non-Volatile |
| supply current - max: | 3 mA |
| memory format | EEPROM |
| chip density (bit) | 4K |
| data retention (year) | 200(Min) |
| hardware data protection | Yes |
| operating current (ma) | 3 |
| organization | 512x8|256x16 |
| programming voltage (v) | 1.8 to 5.5 |
| clock frequency | 2MHz |
| memory interface | SPI |
| write cycle time - word, page | 10ms |
| access time: | 400 ns |
| data retention: | 200 Year |
| maximum clock frequency: | 2 MHz |
| memory size: | 4 kbit |
| organisation: | 512x8/256x16 |
| programming voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











