- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Memory ICs\EEPROMEEPROM 256x8 или 128x16 1,8 В
| Основные | |
| вес, г | 0.54 |
| moisture sensitivity level (msl) | 3 (168 Hours) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C (TA) |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.32.0051 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| base product number | 93AA56 -> |
| voltage - supply | 1.8V ~ 5.5V |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 100 |
| manufacturer: | Microchip |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| product category: | EEPROM |
| product type: | EEPROM |
| subcategory: | Memory и Data Storage |
| packaging: | Tube |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| operating supply current: | 3 mA |
| package/case: | SOIC-8 |
| pcn design/specification | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| pcn packaging | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V |
| technology | EEPROM |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| interface type: | 3-Wire, Microwire |
| memory size | 2Kb (256 x 8, 128 x 16) |
| memory type | Non-Volatile |
| supply current - max: | 3 mA |
| memory format | EEPROM |
| clock frequency | 2MHz |
| memory interface | SPI |
| write cycle time - word, page | 10ms |
| access time: | 400 ns |
| data retention: | 200 Year |
| maximum clock frequency: | 2 MHz |
| memory size: | 2 kbit |
| organisation: | 256x8/128x16 |
| programming voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








