- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
EEPROM 64x16
| Основные | |
| pin count | 8 |
| packaging | Tape and Reel |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Industrial |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3300 |
| manufacturer: | Microchip |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| product category: | EEPROM |
| product type: | EEPROM |
| series: | 93AA46A/B/C |
| subcategory: | Memory и Data Storage |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| maximum operating supply voltage (v) | 5.5 |
| process technology | CMOS |
| interface type | Serial-Microwire |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| operating supply current: | 500 uA, 100 uA |
| package/case: | SOIC-8 |
| maximum operating frequency (mhz) | 2 |
| minimum operating supply voltage (v) | 1.8 |
| typical operating supply voltage (v) | 2.5|3.3|5 |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| programmability | Yes |
| interface type: | 3-Wire, Microwire |
| supply current - max: | 1 mA |
| chip density (bit) | 1K |
| data retention (year) | 200(Min) |
| hardware data protection | Yes |
| max. access time (ns) | 250 |
| number of bits per word (bit) | 16 |
| operating current (ma) | 2 |
| organization | 64x16 |
| access time: | 200 ns |
| data retention: | 200 Year |
| maximum clock frequency: | 2 MHz |
| memory size: | 1 kbit |
| organisation: | 64x16 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











