- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
24AA1026 / 24FC1026 / 24LC1026 I²C ™ Последовательный EEPROM
| Основные | |
| mounting type | Поверхностный монтаж |
| length | 4.9мм |
| package type | SOIC |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| width | 3.9мм |
| pin count | 8 |
| dimensions | 4.9 x 3.9 x 1.5mm |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| packaging | Tube |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Industrial |
| height | 1.5мм |
| maximum operating supply voltage (v) | 5.5 |
| minimum operating supply voltage | 2,5 В |
| maximum operating supply voltage | 5,5 В |
| interface type | I2C |
| Вес и габариты | |
| maximum operating frequency (mhz) | 0.4 |
| minimum operating supply voltage (v) | 2.5 |
| typical operating supply voltage (v) | 3.3|5 |
| programmability | Yes |
| memory size | 1024Кбит |
| chip density (bit) | 1M |
| data retention (year) | 200(Min) |
| hardware data protection | Yes |
| max. access time (ns) | 900 |
| operating current (ma) | 5 |
| organization | 128Kx8 |
| number of words | 128K |
| data retention | >200yr |
| organisation | 128 x 8 bit |
| number of bits per word | 8бит |
| maximum random access time | 900ns |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











