- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Logic ICs\Inverters6-ch, 4.5-V to 5.5-V inverters with TTL-compatible CMOS inputs and open-drain outputs
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 09.06.2024 |
| Время загрузки | 2:30:54 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| factory pack quantity | 50 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| function | Buffer/Driver |
| function: | Buffer/Driver |
| height | 1.5 mm(Max) |
| high level output current | 0 mA |
| high level output current: | 0 A |
| input type | TTL |
| input type: | TTL |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 8.75 mm(Max) |
| logic family | ACT |
| logic family: | ACT |
| logic type | CMOS |
| logic type: | CMOS |
| low level output current | 24 mA |
| low level output current: | 24 mA |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature | -55 C |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of circuits | 6 Circuit |
| number of circuits: | 6 Circuit |
| number of output lines | 6 Output |
| number of output lines: | 6 Output |
| operating supply voltage | 5 V |
| operating supply voltage: | 5 V |
| operating temperature range | -55 C to+125 C |
| operating temperature range: | -55 C to+125 C |
| output type | CMOS |
| output type: | CMOS |
| package / case | SOIC-14 |
| package / case: | SOIC-14 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004996175 |
| product category | Inverters |
| product category: | Inverters |
| product type: | Inverters |
| propagation delay time | 8.5 ns |
| propagation delay time: | 8.5 ns |
| quiescent current | 4 uA |
| quiescent current: | 4 uA |
| rohs | Details |
| series | CD74ACT05 |
| series: | CD74ACT05 |
| subcategory: | Logic ICs |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min | 4.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| unit weight | 0.004564 oz |
| вес, г | 0.5 |
| width | 4 mm(Max) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












