74LVC32AT14-13, Logic Gates Quad 2-Input OR Gate 1.65V to 5.5V 24mA
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: 74LVC32AT14-13

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Logic ICs\Logic GatesЛогические элементы Quad 2-Input OR Gate 1.65V to 5.5V 24mA
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 09.06.2024 |
| Время загрузки | 2:10:57 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| base product number | 74LVC32 -> |
| current - output high, low | 24mA, 24mA |
| current - quiescent (max) | 40ВµA |
| eccn | EAR99 |
| high level output current: | -24 mA |
| htsus | 8542.39.0001 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| logic family: | LVC |
| logic function: | OR |
| logic level - high | 1.7V ~ 2V |
| logic level - low | 0.7V ~ 0.8V |
| logic type | OR Gate |
| low level output current: | 24 mA |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| max propagation delay @ v, max cl | 4.1ns @ 3.3V, 50pF |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 4 |
| number of circuits | 4 |
| number of gates: | 4 Gate |
| number of inputs | 2 |
| number of input lines: | 8 Input |
| number of output lines: | 4 Output |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | 14-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width) |
| партномер | 8005056440 |
| product: | Single-Function Gates |
| product category: | Logic Gates |
| product type: | Logic Gates |
| propagation delay time | 4.1ns@3.3V, 50pF |
| propagation delay time: | 2.5 ns |
| quiescent current (max) | 40uA |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | 74LVC -> |
| subcategory: | Logic ICs |
| supplier device package | 14-TSSOP |
| supply voltage | 1.65V~3.6V |
| supply voltage - max: | 3.6 V |
| supply voltage - min: | 1.65 V |
| voltage - supply | 1.65V ~ 3.6V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








