SN74LVTH16244ADL, Buffer/Line Driver 16-CH Non-Inverting 3-ST BiCMOS 48-Pin SSOP Tube
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: SN74LVTH16244ADL
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductor - IC > Standard Logic > Buffers/DriversБуфер, неинвертирующий 4 элемента 4 бита на элемент Выход с 3 состояниями 48-SSOP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.05.2024 |
| Время загрузки | 21:53:16 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| base product number | 74LVTH16244 -> |
| bus hold | YES |
| current - output high, low | 32mA, 64mA |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 25 |
| function: | Buffer/Line Driver |
| high level output current: | -32 mA |
| htsus | 8542.39.0001 |
| input signal type | Single-Ended |
| input signal type: | Single-Ended |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| logic family | LVT |
| logic family: | LVT |
| logic function | Buffer/Line Driver |
| logic type | Buffer, Non-Inverting |
| logic type: | Buffer and Driver |
| low level output current: | 64 mA |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum propagation delay time @ maximum cl | 2.3(Typ)@3.3V ns |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of bits per element | 4 |
| number of channels: | 16 |
| number of channels per chip | 16 |
| number of elements | 4 |
| number of inputs per chip | 16 |
| number of input lines: | 16 Input |
| number of outputs per chip | 16 |
| number of output lines: | 3 Output |
| operating supply current: | 5 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C (TA) |
| output type | 3-State |
| output type: | 3-State |
| package | Tube |
| package / case | 48-BSSOP (0.295"", 7.50mm Width) |
| package / case: | SSOP-48 |
| packaging | Tape & Reel |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8003333646 |
| polarity | Non-Inverting |
| polarity: | Non-Inverting |
| product category: | Buffers & Line Drivers |
| product type: | Buffers & Line Drivers |
| propagation delay time: | 2.3 ns at 3.3 V |
| quiescent current: | 5 mA |
| rad hard | No |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | 74LVTH -> |
| series: | SN74LVTH16244A |
| subcategory: | Logic ICs |
| supplier device package | 48-SSOP |
| supply current - max: | 5 mA |
| supply voltage - max: | 3.6 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| technology: | BiCMOS |
| tolerant i/os | 5 V |
| voltage - supply | 2.7V ~ 3.6V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









