- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Описание Стандартная цифровая микросхема TSSOP48 Характеристики Категория
Микросхема
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.05.2024 |
| Время загрузки | 20:30:43 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| absolute propagation delay time (ns) | 32.2 |
| automotive | No |
| channel type | Bidirectional |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2000 |
| high level output current: | -32 mA |
| input level | CMOS, LVTTL |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| logic family | 74LVC |
| logic family: | CMOS |
| logic function | Bus Transceiver |
| low level output current: | 32 mA |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum high level output current | -32mA |
| maximum high level output current (ma) | -32 |
| maximum low level output current | 32mA |
| maximum low level output current (ma) | 32 |
| maximum operating supply voltage | 5.5 V |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum propagation delay time @ maximum cl | 4.3 ns @ 5 V |
| maximum propagation delay time @ maximum cl (ns) | 23.8@1.8V |
| maximum quiescent current (ma) | 0.02 |
| minimum high level input voltage (v) | 01.07.2024 |
| minimum latch-up current (ma) | 100 |
| minimum operating supply voltage | 1.65 V |
| minimum operating supply voltage (v) | 1.65 |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 16 |
| number of channels per chip | 16 |
| number of elements per chip | 2 |
| operating temperature range: | -40 C to+85 C |
| output level | LVTTL |
| output type | 3-State |
| output type: | 3-State |
| package / case: | TSSOP-48 |
| package type | TSSOP |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8024058683 |
| part status | active |
| pcb changed | 48 |
| pin count | 48 |
| polarity | Non-Inverting |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product category: | Translation-Voltage Levels |
| product type: | Translation-Voltage Levels |
| propagation delay test condition | 15pF |
| propagation delay time: | 23.8 ns |
| series: | SN74LVC16T245 |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Logic ICs |
| supplier package | TSSOP |
| supplier temperature grade | Commercial |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 1.65 V |
| type: | Bus Transceiver |
| typical operating supply voltage (v) | 1.8|2.5|3.3|5 |
| вес, г | 0.454 |
| width | 6.2mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26


















