SN74LV06APW, Buffers & Line Drivers Hex Inverter Driver
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: SN74LV06APW
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Logic ICs\Buffers & Line DriversBuffer/Driver 6-CH Inverting Open Drain CMOS 14-Pin TSSOP T/R / IC INVERTER HEX 1INPUT 14TSSOP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.05.2024 |
| Время загрузки | 20:31:10 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| category | Integrated Circuits(ICs) |
| current - output high, low | -, 16mA |
| current - quiescent (max) | 20&A |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 90 |
| family | Logic-Gates and Inverters |
| features | Open Drain |
| function: | Buffer/Driver |
| input signal type: | Single-Ended |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| logic family: | LV |
| logic level - high | 1.5V |
| logic level - low | 0.5V |
| logic type | Inverter |
| logic type: | CMOS |
| low level output current: | 16 mA |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| max propagation delay @ v, max cl | 7.5ns @ 5V, 50pF |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 5 |
| number of circuits | 6 |
| number of inputs | 6 |
| number of input lines: | 6 Input |
| number of output lines: | 6 Output |
| operating supply current: | 20 uA |
| operating supply voltage: | 2.5 V |
| operating temperature | -40&C ~ 85&C |
| other names | 296-28626-1 |
| output type: | Open Drain |
| package / case | 14-TSSOP(0.173", 4.40mm Width) |
| package / case: | TSSOP-14 |
| packaging | Cut Tape(CT) |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8005009522 |
| polarity: | Inverting |
| product category: | Buffers & Line Drivers |
| product type: | Buffers & Line Drivers |
| propagation delay time: | 15.2 ns at 2.5 V, 10.6 ns at 3.3 V, 7.5 ns at 5 V |
| quiescent current: | 20 uA |
| series | 74LV |
| series: | SN74LV06A |
| standard package | 1 |
| subcategory: | Logic ICs |
| supplier device package | 14-TSSOP |
| supply current - max: | 20 uA |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2 V |
| technology: | CMOS |
| вес, г | 0.06 |
| voltage - supply | 2 V ~ 5.5 V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









