- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST BiCMOS 20-Pin TSSOP T/R
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.05.2024 |
| Время загрузки | 21:02:22 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| absolute propagation delay time (ns) | 05.09.2024 |
| automotive | No |
| bus hold | NO |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2000 |
| function: | Buffer/Line Driver |
| high level output current: | -32 mA |
| input signal type | Single-Ended |
| input signal type: | Single-Ended |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| logic family | ABT |
| logic family: | ABT |
| logic function | Buffer/Line Driver |
| logic type: | Octal Buffer and Driver |
| low level output current: | 64 mA |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum high level output current (ma) | -32 |
| maximum low level output current (ma) | 64 |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum propagation delay time @ maximum cl (ns) | 3.5@5V |
| maximum quiescent current (ua) | 30000 |
| minimum operating supply voltage (v) | 04.05.2024 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 8 |
| number of channels per chip | 8 |
| number of elements per chip | 1 |
| number of inputs per chip | 8 |
| number of input enables per chip | 0 |
| number of input lines: | 8 Input |
| number of outputs per chip | 8 |
| number of output enables per chip | 2 LOW |
| number of output lines: | 8 Output |
| operating supply current: | 250 uA |
| operating supply voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| output type | 3-State |
| output type: | 3-State |
| package / case: | TSSOP-20 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8023164320 |
| part status | active |
| pcb changed | 20 |
| pin count | 20 |
| polarity | Non-Inverting |
| polarity: | Non-Inverting |
| ppap | No |
| process technology | BiCMOS |
| product category: | Buffers & Line Drivers |
| product type: | Buffers & Line Drivers |
| propagation delay test condition (pf) | 50 |
| propagation delay time: | 3.5 ns |
| quiescent current: | 22 mA |
| series: | SN74ABT541B |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Logic ICs |
| supplier package | TSSOP |
| supply current - max: | 30 mA |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| technology: | BiCMOS |
| typical operating supply voltage (v) | 5 |
| typical quiescent current (ua) | 22000 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












