- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Logic - Buffers, Drivers, Receivers, TransceiversБуфер, неинвертирующий 1 элемент 1 бит на элемент Выход с открытым стоком SOT-25
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.05.2024 |
| Время загрузки | 20:45:45 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| base product number | 74LVC1G07 -> |
| current - output high, low | -, 32mA |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity | 3000 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| htsus | 8542.39.0001 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| logic family | 74LVC |
| logic family: | 74LVC |
| logic type | Buffer, Non-Inverting |
| logic type: | CMOS |
| low level output current | 32 mA |
| low level output current: | 32 mA |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of bits per element | 1 |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of elements | 1 |
| number of input lines | 1 Input |
| number of input lines: | 1 Input |
| number of output lines | 1 Output |
| number of output lines: | 1 Output |
| operating supply current | 10 uA |
| operating supply current: | 10 uA |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C (TA) |
| output type | Open Drain |
| output type: | Open Drain |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | SC-74A, SOT-753 |
| package / case: | SOT-25-5 |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| партномер | 8005868421 |
| polarity | Inverting |
| polarity: | Non-Inverting |
| product category | Buffers и Line Drivers |
| product category: | Buffers & Line Drivers |
| product type | Buffers и Line Drivers |
| product type: | Buffers & Line Drivers |
| propagation delay time | 3 ns |
| propagation delay time: | 3 ns |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | 74LVC -> |
| series: | 74LVC1G07 |
| subcategory | Logic ICs |
| subcategory: | Logic ICs |
| supplier device package | SOT-25 |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min | 1.65 V |
| supply voltage - min: | 1.65 V |
| voltage - supply | 1.65V ~ 5.5V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












