SSM2604CPZ-REEL7, Interface - CODECs Low Power Audio Codec
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: SSM2604CPZ-REEL7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Interface ICs\Interface - CODECsInterface & Isolation ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 09.07.2023 |
| Время загрузки | 22:38:01 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| adc/dac resolution (bit) | 24 |
| automotive | No |
| conversion rate: | 96 kHz |
| development kit: | SSM2604-EVALZ |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1500 |
| interface type | Serial(2-Wire) |
| interface type: | I2C |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | no lead |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating supply voltage (v) | 03.06.2023 |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| minimum operating supply voltage (v) | 1.5|1.8 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of adcs | 2 |
| number of adcs: | 2 ADC |
| number of adc inputs | 1 |
| number of channels | 2ADC/2DAC |
| number of dacs | 2 |
| number of dacs: | 2 DAC |
| number of dac outputs | 1 |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 3.6 V |
| package / case: | LFCSP-20 |
| packaging | Tape and Reel |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| партномер | 8004980641 |
| part status | active |
| pcb changed | 20 |
| pin count | 20 |
| power supply type | Analog|Digital |
| ppap | No |
| product: | Audio CODECs |
| product category: | Interface-CODECs |
| product type: | CODECs |
| resolution: | 24 bit |
| sampling rate (ksps) | 96 |
| series: | SSM2604 |
| signal to noise ratio (db) | 100 |
| snr - signal to noise ratio: | 90 dB ADC/100 dB DAC |
| standard package name | CSP |
| subcategory: | Interface ICs |
| supplier package | LFCSP EP |
| supply voltage - max: | 3.6 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V |
| thd plus noise: | -80 dB ADC/-80 dB DAC |
| total harmonic distortion plus noise (thd+n) (db) | -80 |
| type | PCM |
| type: | Audio CODEC, Stereo |
| typical operating supply voltage (v) | 2.5|3.3 |
| вес, г | 0.04 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












