| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 09.07.2023 |
| Время загрузки | 14:50:13 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| hts | 8542.39.00.01 |
| ib - input bias current: | 400 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| manufacturer type | Differential Comparator |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.4@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 8@5V |
| maximum operating supply voltage (v) | 36|±18 |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| maximum operating temperature (°c) | 70 |
| maximum power dissipation (mw) | 740 |
| maximum quiescent current (ma) | 1@5V |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1 |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| minimum operating temperature (°c) | 0 |
| minimum single supply voltage (v) | 2 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current: | 400 uA |
| operating supply voltage: | 3 V, 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V |
| output current per channel: | 16 mA |
| output type | Open Collector |
| output type: | Open Collector |
| package / case: | SOT-25-5 |
| package height | 1.3(Max) |
| package length | 3.1(Max) |
| package width | 1.7(Max) |
| packaging | Tape and Reel |
| packaging: | Reel, Cut Tape, MouseReel |
| партномер | 8007383777 |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| pd - power dissipation: | 740 mW |
| pin count | 5 |
| power supply type | Single|Dual |
| process technology | Bipolar |
| product: | Analog Comparators |
| product category: | Analog Comparators |
| product type: | Analog Comparators |
| rail to rail | No |
| response time: | 1.3 us |
| series: | AP331 |
| shutdown: | No Shutdown |
| standard package name | SOT-23 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOT-25 |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 2 V |
| technology: | Bipolar |
| type: | Differential Comparator |
| typical dual supply voltage (v) | ±15|±5|±12|±3|±9 |
| typical output current (ma) | 16@5V |
| typical response time (us) | 01.03.2023 |
| typical single supply voltage (v) | 3|9|12|5|15|18|24|28 |
| typical voltage gain (db) | 106.02 |
| voltage gain db: | 106.02 dB |
| vos - input offset voltage: | 8 mV |