| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 30.04.2024 |
| Время загрузки | 1:01:25 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 37 |
| initial accuracy: | 0.1% |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| operating supply current: | 1.9 mA |
| output voltage: | 3 V |
| package / case: | MSOP-16 |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002342795 |
| product category: | Voltage References |
| product type: | Voltage References |
| reference type: | Series Precision References |
| series: | LT6658 |
| series vref - input voltage - max: | 36 V |
| shunt current - max: | 3 mA |
| shutdown: | Shutdown |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| supply current - max: | 3 mA |
| temperature coefficient: | 20 PPM/C |