ADM238LJRZ, RS-232 Interface IC RS-232 CIRCUIT
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADM238LJRZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Interface ICs\RS-232 Interface ICAnalog Devices Isolation - All
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.05.2024 |
| Время загрузки | 13:18:36 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| base product number | ADM238 -> |
| data rate | 120Kbps |
| data rate: | 120 kb/s |
| driving mode | NO |
| duplex | Full |
| duplex: | Full Duplex |
| eccn | EAR99 |
| esd protection: | Without ESD Protection |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 31 |
| function: | Transceiver |
| htsus | 8542.39.0001 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum single supply voltage - (v) | 05.05.2024 |
| military | No |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum single supply voltage - (v) | 04.05.2024 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of drivers: | 4 Driver |
| number of drivers per line | 1 |
| number of drivers/receivers | 04.04.2024 |
| number of receivers | 4 |
| number of receivers: | 4 Receiver |
| number of receivers per line | 1 |
| number of transceivers | 1 |
| number of transmitters | 4 |
| operating supply current: | 13 mA |
| operating supply voltage: | 5 V |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C |
| operating temperature - (??c) | 0~70 |
| package | Tube |
| package / case | 24-SOIC (0.295"", 7.50mm Width) |
| package / case: | SOIC-24 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004690071 |
| pin count | 24 |
| power supply type | Single |
| product: | RS-232 Transceivers |
| product category: | RS-232 Interface IC |
| product type: | RS-232 Interface IC |
| protocol | RS232 |
| protocol supported: | RS-232 |
| reach status | REACH Unaffected |
| receiver communication type | RS-232 |
| receiver hysteresis | 650mV |
| receiver signal type | Single-Ended |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | ADM238L |
| shutdown: | Without Shutdown |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Interface ICs |
| supplier device package | 24-SOIC |
| supplier package | SOIC W |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| transmitter signal type | Single-Ended |
| type | Transceiver |
| вес, г | 01.01.2024 |
| voltage - supply | 4.75V ~ 5.25V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









