TC428CPA, Driver 1.5A 2-OUT Low Side Inv/Non-Inv 8-Pin PDIP Tube
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: TC428CPA
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Power Management\Drivers\Gate Drivers and Power DriversДрайвер 1,5 А, 8-контактная трубка PDIP с 2-мя выходами низкой стороны Inv / Non-Inv
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Through Hole |
| number of outputs | 2 |
| operating temperature | 0В°C ~ 70В°C (TA) |
| package | Tube |
| package / case | 8-DIP (0.300"", 7.62mm) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| type | MOSFET |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.39.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-PDIP |
| pin count | 8 |
| packaging | Tube |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Through Hole |
| maximum operating temperature (°c) | 70 |
| mounting | Through Hole |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | DIP |
| supplier package | PDIP |
| base product number | TC428 -> |
| voltage - supply | 4.5V ~ 18V |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum power dissipation (mw) | 730 |
| minimum operating temperature (°c) | 0 |
| input type | Inverting, Non-Inverting |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 60 |
| manufacturer: | Microchip |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| mounting style: | Through Hole |
| number of outputs: | 2 Output |
| product category: | Gate Drivers |
| product type: | Gate Drivers |
| product: | MOSFET Gate Drivers |
| series: | TC428 |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| type: | Low-Side |
| packaging: | Tube |
| maximum operating supply voltage (v) | 18 |
| maximum supply current (ma) | 8 |
| number of drivers | 2 |
| Вес и габариты | |
| operating supply current: | 8 mA |
| output current: | 1.5 A |
| package/case: | PDIP-8 |
| pcn design/specification | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| pcn packaging | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| channel type | Independent |
| minimum operating supply voltage (v) | 4.5 |
| pd - power dissipation: | 730 mW |
| supply voltage - max: | 16 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| logic type: | CMOS, TTL |
| operating supply voltage: | 4.5 V to 16 V |
| input logic compatibility | CMOS|TTL |
| maximum fall time (ns) | 30 |
| maximum rise time (ns) | 30 |
| rise / fall time (typ) | 30ns, 30ns |
| technology: | Si |
| configuration: | Inverting, Non-Inverting |
| current - peak output (source, sink) | 1.5A, 1.5A |
| driven configuration | Low-Side |
| gate type | N-Channel, P-Channel MOSFET |
| logic voltage - vil, vih | 0.8V, 2.4V |
| driver type | Low Side |
| driver configuration | Inverting|Non-Inverting |
| maximum propagation delay time (ns) | 75 |
| typical input low threshold voltage (v) | 0.8(Max) |
| typical input high threshold voltage (v) | 2.4(Min) |
| peak output current (a) | 1.5(Typ) |
| output resistance (ohm) | 6|10 |
| fall time: | 30 ns |
| latch-up proof | Yes |
| number of drivers: | 2 Driver |
| rise time: | 30 ns |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











