IR21844STRPBF, Driver 600V 2.3A 2-OUT High and Low Side Half Brdg Inv/Non-Inv 14-Pin SOIC N T/R
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: IR21844STRPBF
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductor - IC > Power Management > Gate and Power DriverДрайвер полумостовой 14-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | INFINEON TECHNOLOGIES AG. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 29.04.2024 |
| Время загрузки | 5:24:51 |
| Бренд | INFINEON TECHNOLOGIES AG. |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| bridge type | Half Bridge |
| driver configuration | Inverting|Non-Inverting |
| driver type | High and Low Side |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1980 |
| fall time | 20ns |
| fall time: | 20 ns |
| features: | Synchronous |
| high and low sides dependency | Synchronous |
| input logic compatibility | CMOS|LSTTL|3.3V(Min)|5V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| logic type | CMOS, LSTTL |
| logic type: | CMOS, TTL |
| manufacturer: | Infineon |
| maximum fall time (ns) | 35 |
| maximum operating supply voltage (v) | 20 |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 1000 |
| maximum propagation delay time (ns) | 900 |
| maximum rise time (ns) | 60 |
| maximum supply current (ma) | 01.06.2024 |
| maximum turn-off delay time: | 270 ns |
| maximum turn-off delay time (ns) | 40 |
| maximum turn-on delay time: | 680 ns |
| maximum turn-on delay time (ns) | 90 |
| minimum operating supply voltage (v) | 10 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of drivers | 2 |
| number of drivers: | 2 Driver |
| number of outputs | 2 |
| number of outputs: | 2 Output |
| operating supply current: | 1.6 mA |
| operating supply voltage: | 10 V to 20 V |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output current: | 2.3 A |
| package / case: | SOIC-14 |
| package type | SOIC 14N |
| packaging | Tape and Reel |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8012769996 |
| part # aliases: | IR21844SPBF SP001536960 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pd - power dissipation: | 1000 mW |
| pin count | 14 |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | IGBT, MOSFET Gate Drivers |
| product category: | Gate Drivers |
| product type: | Gate Drivers |
| propagation delay - max: | 900 ns |
| reference voltage (v) | 600(Max) |
| rise time: | 40 ns |
| special features | Undervoltage Lockout|Matched Propagation Delay |
| standard package name | SO |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supply voltage | 20V |
| supply voltage - max: | 20 V |
| supply voltage - min: | 10 V |
| technology: | Si |
| type | IGBT|MOSFET |
| type: | Half-Bridge |
| typical input high threshold voltage (v) | 08.09.2024 |
| typical input low threshold voltage (v) | 08.02.2024 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26




















