- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Понижающий импульсный стабилизатор IC Положительный фиксированный, 3,3 В, 1 выход, 500 мА, 8-SOIC (0,154 дюйма, ширина 3,90 мм)
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| number of outputs | 1 |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C (TJ) |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.39.0001 |
| video file | Wide VIN Power Design with LMZ3 SIMPLE SWITCHER Po |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| topology | Buck |
| series | SIMPLE SWITCHERВ® -> |
| base product number | LM2671 -> |
| output type | Fixed |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 95 |
| input voltage, max: | 40 V |
| input voltage, min: | 8 V |
| input voltage: | 8 V to 40 V |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of outputs: | 1 Output |
| product category: | Switching Voltage Regulators |
| product type: | Switching Voltage Regulators |
| series: | LM2671 |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| type: | Step Down Voltage Regulator |
| packaging: | Tube |
| frequency - switching | 260kHz |
| Вес и габариты | |
| operating supply current: | 2.5 mA |
| output current: | 500 mA |
| output voltage: | 3.3 V |
| package/case: | SOIC-8 |
| switching frequency: | 260 kHz |
| tradename: | SIMPLE SWITCHER |
| topology: | Buck |
| function | Step-Down |
| supply voltage - min: | 8 V |
| manufacturer product page | http://www.ti.com/general/docs/suppproductinfo.tsp |
| output configuration | Positive |
| synchronous rectifier | No |
| current - output | 500mA |
| voltage - input (max) | 40V |
| voltage - input (min) | 6.5V |
| voltage - output (min/fixed) | 3.3V |
| shutdown: | Shutdown |
| quiescent current: | 2.5 mA |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








