- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Clock/Timing - Programmable Timers and OscillatorsProgrammable Timer IC 100kHz 14-SOIC
| Вес и габариты | |
| absolute propagation delay time (ns) | 18000 |
| automotive | No |
| base product number | CD4541 -> |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| frequency | 100kHz |
| count | 65536 |
| htsus | 8542.39.0001 |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum high level output current (ma) | -12.6(Min) |
| maximum low level output current (ma) | 12.6(Min) |
| maximum operating supply voltage (v) | 18 |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 100 |
| maximum propagation delay time @ maximum cl (ns) | 18000 5V|10000 10V|7500 15V |
| maximum quiescent current (ma) | 0.1 |
| minimum operating supply voltage (v) | 3 |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of internal timers | 1 |
| operating temperature | -55В°C ~ 125В°C |
| output logic level | HTL|TTL |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | 14-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| packaging | Tape and Reel |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| standard package name | SOP |
| supplier device package | 14-SOIC |
| supplier package | SOIC |
| type | Programmable Timer |
| typical operating supply voltage (v) | 3.3|5|9|12|15 |
| voltage - supply | 3V ~ 20V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26




