- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
47ВµF 10V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 25mOhm 2000 Hrs @ 105В°C
| Основные | |
| applications | General Purpose |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Through Hole |
| operating temperature | -55В°C ~ 105В°C |
| package | Bulk |
| package / case | Radial, Can |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| size / dimension | 0.248"" Dia (6.30mm) |
| type | Polymer |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8532.22.0020 |
| reach status | REACH Unaffected |
| voltage | 10VDC |
| packaging | Bulk |
| series | PLF -> |
| eu rohs | compliant |
| maximum operating temperature (°c) | 105 |
| mounting | Through Hole |
| part status | active |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| hts | 8532.22.00.20 |
| polarity | Polar |
| Вес и габариты | |
| capacitance | 47ВµF |
| lead spacing | 0.098"" (2.50mm) |
| tolerance | 20% |
| height - seated (max) | 0.413"" (10.50mm) |
| voltage - rated | 10V |
| capacitance value | 47uF |
| construction | Aluminum Cylindrical Can |
| termination style | Radial |
| number of terminals | 2 |
| size (mm) | 6.3 X 10.5 |
| product height (mm) | 10.5 |
| equivalent series resistance type | Ultra Low |
| terminal pitch (mm) | 2.5 |
| lead diameter (mm) | 0.5 |
| product diameter (mm) | 6.3 |
| lifetime @ temp. | 2000 Hrs @ 105В°C |
| ripple current @ high frequency | 2.9A @ 100kHz |
| esr (ohm) | 0.025 |
| ir (ma) | 2900 |
| il (ua) | 94@2Min |
| lifetime (h) | 2000 |
| esr (equivalent series resistance) | 25mOhm |
| wire form | Long Lead |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











