- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
180ВµF 35V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 3000 Hrs @ 105В°C
| Основные | |
| applications | General Purpose |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -55В°C ~ 105В°C |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | Radial, Can - SMD |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| size / dimension | 0.394"" Dia (10.00mm) |
| type | Polymer |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8532.22.0020 |
| reach status | REACH Unaffected |
| voltage | 35VDC |
| minimum operating temperature | -55℃ |
| maximum operating temperature | +105℃ |
| packaging | Tape and Reel |
| series | PCV -> |
| eu rohs | compliant |
| maximum operating temperature (°c) | 105 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| hts | 8532.22.00.20 |
| polarity | Polar |
| special features | High Ripple Current|High Voltage|Long Life |
| Вес и габариты | |
| capacitance | 180ВµF |
| tolerance | 20% |
| height - seated (max) | 0.500"" (12.70mm) |
| voltage - rated | 35V |
| capacitance value | 180uF |
| construction | Cylindrical |
| number of terminals | 2 |
| size (mm) | 10 X 12.7 |
| product height (mm) | 12.7 |
| voltage rating dc | 35V |
| equivalent series resistance type | Low |
| product diameter (mm) | 10 |
| lifetime @ temp. | 3000 Hrs @ 105В°C |
| size | 10x12.7 |
| life | 3000Hrs 105℃ |
| esr | 22mΩ 100kHz |
| ripple current | 4.1A 100kHz |
| ripple current @ high frequency | 4.1A @ 100kHz |
| esr (ohm) | 0.022 |
| ir (ma) | 4100 |
| il (ua) | 1260@2Min |
| lifetime (h) | 3000 |
| esr (equivalent series resistance) | 22mOhm |
| surface mount land size | 0.406"" L x 0.406"" W (10.30mm x 10.30mm) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











