- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
220ВµF 6.3V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 5000 Hrs @ 105В°C
| Основные | |
| applications | General Purpose |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -55В°C ~ 105В°C |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | Radial, Can - SMD |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| size / dimension | 0.248"" Dia (6.30mm) |
| type | Polymer |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8532.22.0020 |
| reach status | REACH Unaffected |
| package type | Can |
| minimum operating temperature | -55 C |
| factory pack quantity | 1000 |
| manufacturer | NICHICON |
| maximum operating temperature | +105 C |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| product category | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| product type | Electrolytic Capacitors |
| series | PCS -> |
| subcategory | Capacitors |
| Вес и габариты | |
| product | Aluminum Polymer Capacitors |
| diameter | 6.3 mm |
| capacitance | 220ВµF |
| tolerance | В±20% |
| height - seated (max) | 0.236"" (6.00mm) |
| voltage - rated | 6.3V |
| termination style | SMD/SMT |
| voltage rating dc | 6.3 VDC |
| lifetime @ temp. | 5000 Hrs @ 105В°C |
| life | 2000 Hour |
| esr | 20 mOhms |
| leakage current | 277 uA |
| dissipation factor df | 0.12 |
| ripple current | 2800 mA |
| ripple current @ high frequency | 2.8A @ 100kHz |
| esr (equivalent series resistance) | 20mOhm |
| surface mount land size | 0.260"" L x 0.260"" W (6.60mm x 6.60mm) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











