S1BB-13-F, Диод выпрямительный, SMD, 100В, 1А, 1,8мкс, Упаковка бобина,лента
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: S1BB-13-F
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Полупроводники\Диоды\Универсальные диоды\Универсальные диоды SMDDiode Standard 100V 1A Surface Mount SMB
| Основные | |
| automotive | No |
| base product number | S1B -> |
| capacitance @ vr, f | 10pF @ 4V, 1MHz |
| configuration | Single |
| current - average rectified (io) | 1A |
| current - reverse leakage @ vr | 5ВµA @ 100V |
| diode type | Standard |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | Compliant with Exemption |
| factory pack quantity | 3000 |
| hts | 8541.10.00.80 |
| htsus | 8541.10.0080 |
| if - forward current | 1 A |
| ir - reverse current | 5 uA |
| lead shape | J-Lead |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| maximum continuous forward current (a) | 1 |
| maximum operating temperature | +150 C |
| maximum operating temperature (°c) | 150 |
| max surge current | 30 A |
| military | No |
| minimum operating temperature | -65 C |
| minimum operating temperature (°c) | -65 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature - junction | -65В°C ~ 150В°C |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | DO-214AA, SMB |
| package height | 2.3(Max) |
| package length | 4.57(Max) |
| package width | 3.94(Max) |
| packaging | Tape and Reel |
| part status | active |
| pcb changed | 2 |
| peak forward voltage (v) | 1.1 |
| peak non-repetitive surge current (a) | 30 |
| peak reverse current (ua) | 5 |
| peak reverse recovery time (ns) | 3000 |
| peak reverse repetitive voltage (v) | 100 |
| pin count | 2 |
| product | Rectifiers |
| product category | Rectifiers |
| product type | Rectifiers |
| reach status | REACH Unaffected |
| recovery time | 1.8 us |
| reverse recovery time (trr) | 3Вµs |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | S1BB |
| speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| standard package name | DO-214-AA |
| subcategory | Diodes и Rectifiers |
| supplier device package | SMB |
| supplier package | SMB |
| supplier temperature grade | Commercial |
| termination style | SMD/SMT |
| type | Switching Diode |
| вес, г | 0.1 |
| vf - forward voltage | 1.1 V |
| voltage - dc reverse (vr) (max) | 100V |
| voltage - forward (vf) (max) @ if | 1.1V @ 1A |
| vr - reverse voltage | 100 V |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






![BZX55C12, Стабилитрон 12В, 5%, 0.5Вт, [DO-35] BZX55C12, Стабилитрон 12В, 5%, 0.5Вт, [DO-35]](/wa-data/public/shop/products/45/49/34945/images/48540/48540.300x0.jpg)
![BZX384-C18,115, Стабилитрон 18В 0.3Вт [SOD-323] BZX384-C18,115, Стабилитрон 18В 0.3Вт [SOD-323]](/wa-data/public/shop/products/39/49/34939/images/48523/48523.300x0.jpg)
![BZX384-C4V7,115, Стабилитрон 4.7В 0.3Вт [SOD-323] BZX384-C4V7,115, Стабилитрон 4.7В 0.3Вт [SOD-323]](/wa-data/public/shop/products/40/49/34940/images/48526/48526.300x0.jpg)
![BZX384-C5V1,115, Стабилитрон, 5.1В, 5%, 300мВт [SOD-323] BZX384-C5V1,115, Стабилитрон, 5.1В, 5%, 300мВт [SOD-323]](/wa-data/public/shop/products/41/49/34941/images/48530/48530.300x0.jpg)
![BZX384-C5V6,115, Стабилитрон 5.6В 0.3Вт [SOD-323] BZX384-C5V6,115, Стабилитрон 5.6В 0.3Вт [SOD-323]](/wa-data/public/shop/products/42/49/34942/images/48533/48533.300x0.jpg)
![BZX55C10, Стабилитрон 10В, 5%, 0.5Вт, [DO-35] BZX55C10, Стабилитрон 10В, 5%, 0.5Вт, [DO-35]](/wa-data/public/shop/products/43/49/34943/images/48536/48536.300x0.jpg)
![BZX55C11, Стабилитрон 11В, 5%, 0.5Вт, [DO-35] BZX55C11, Стабилитрон 11В, 5%, 0.5Вт, [DO-35]](/wa-data/public/shop/products/44/49/34944/images/48539/48539.300x0.jpg)
![BZV55-C7V5,115, Стабилитрон 7.5В 0.5Вт [SOD-80] BZV55-C7V5,115, Стабилитрон 7.5В 0.5Вт [SOD-80]](/wa-data/public/shop/products/33/49/34933/images/48497/48497.300x0.jpg)
